Hurtownia Elektrotechniczna Fraben Plus jest jedną z najstarszych polskich firm elektrotechnicznych. Istniejemy od 1982 roku.
więcej

Masz pytania?

+48 42 6898275

505 040 296

frabenpl@wp.pl

Godziny pracy:

Pn-Pt 8:00-17:00

Kategorie

Płatności

OGRANICZNIK PRZEPIĘĆ 3FAZOWY B+C+D LC 3F 4MOD BCD Powiększ do pełnego rozmiaru

OGRANICZNIK PRZEPIĘĆ 3FAZOWY B+C+D LC 3F 4MOD BCD

OGRANICZNIK PRZEPIĘĆ 3-FAZOWY (4-MODUŁY) KLASY B+C+D

Więcej szczegółów

273,99 zł

LCTEC klasy BCD - Ochronniki przepięć klasy BCD zapewniają ochronę instalacji elektrycznej i zasilanych urządzeń przed działaniem części prądu piorunowego oraz wszelkiego rodzaju przepięciami.
Mogą być stosowane do ochrony przez bezpośrednim działaniem zasadniczej części prądu piorunowego w przypadku każdego z obowiązujących poziomów ochrony odgromowej. Spełniają wymagania z zakresu ochrony klasy I, II i III. Nie wymagają odstępu ochronnego pomiędzy ochronnikiem, a sąsiednimi urządzeniami technicznymi.

Dane techniczne:

 • klasa ochrony B+C+D
 • spełnianie wymogów klasy I+II+III
 • max. napięcie pracy Uc 440 V AC
 • prąd próbny (8/20) In 20 kA
 • prąd max. (8/20) Imax 65 kA
 • napięcie obniżone < 1,8 kV
 • temperatura składowania -30/+70°C
 • temperatura otoczenia pracy -30/+50°C


Przeznaczenie: ograniczniki przepięć klasy BCD zapewniają ochronę instalacji elektrycznej i zasilanych urządzeń przed działaniem części prądu piorunowego, oraz wszelkiego rodzaju przepięciami. Spełniają wymagania z zakresu ochrony klas I,II,III.Nie wymagają odstępu ochronnego pomiędzy ochronnikiem, a sąsiednimi urządzeniami technicznymi.

Parametry

 • klasa ochrony B+C+D
 • spelnianie wymogów klasy I+II+III
 • max napięcie pracy UC - 440 V AC
 • prąd max (8/20) Imax - 65kA
 • napięcie obniżone - < 1,8 kV
 • prąd próbny (8/20) In - 20 kA


Przepięcia mogą osiągać wartość wielokrotnie przekraczającą wytrzymałość udarową urządzeń. Aby zapobiec ich uszkodzeniu, stosuje się wewnątrz budynku trójstopniowy system ochrony przeciwprzepięciowej.
Badania wykazały, że uszkodzeniu mogą ulec urządzenia, które znajdują się w obszarze do 1000 m od miejsca uderzenia pioruna.

Źródłem zagrożenia dla instalacji elektrycznej, oprócz bezpośrednich wyładowań atmosferycznych w instalację odgromową budynku i napowietrzną linię zasilającą, może być także uderzenie pioruna w metalowe elementy ogrodzeń np. bramę kutą. Przepływ prądu piorunowego przez elementy bramy może spowodować przenikanie przepięć do instalacji elektrycznych poprzez domofony i napędy bram.
Szczególnie narażone na przepięcia są urządzenia typu komputery, faksy, telefony, które posiadają zasilacze impulsowe. Są one bardziej wrażliwe na przepięcia niż zasilacze z transformatorami starego typu.

Co to jest ogranicznik przepięć?
Ograniczniki przepięć są to aparaty stosowane w instalacjach elektrycznych do ochrony przed przepięciami, zbudowane na bazie iskierników lub warystorów. W chwili uderzenia pioruna w linię napowietrzną zasilającą budynek, część prądu piorunowego przedostaje się do instalacji elektrycznej. Stwarza to zagrożenie uszkodzenia zarówno samej instalacji, jak i odbiorników do niej podłączonych. Zainstalowanie ograniczników przepięć tworzy alternatywną drogę przepływu dla prądu piorunowego. Udar jest odprowadzany poprzez przewód PE do ziemi.
Bezpośrednie uderzenie pioruna w instalację odgromową prowadzi do uzyskania wysokiego potencjału przez instalacje elektryczne i przewodzące wewnątrz budynku. Ograniczniki przepięć są częścią systemu wyrównania potencjałów w obiekcie. Ograniczają powstające różnice potencjałów w trakcie przepływu prądu piorunowego w instalacji elektrycznej.

TOWAR FABRYCZNIE NOWY OBJĘTY GWARANCJĄ 24 MIESIĄCE!
POSIADAJĄ WSZELKIE ATESTY WYMAGANE NA TERENIE UNII EUROPEJSKIEJ